KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916524
nr 1291 6524
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Oljemålning, "Islossning, Öland". Signerad. Olja på pannå, 31x40 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:57:26
100 kr
150 kr
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton